İmplant Uygulaması

 

Diş İmplantı nedir?
Implant, kaybedilmiş bir dişin yerine konması ve doğal haline en yalın estetik bir gülüş için en iyi seçenektir. İmplant, operasyonla çene kemiğine yerleştirilen ve kaybedilen dişin köklerinin yerine takılan küçük titanyumdan yapılmış bir silindirdir.

Neden implant ?

İmplantlar estetik olarak doğal dişeriniz gibi dururlar.

Fonksiyonel olarak ise gerçek dişleriniz gibi hissettirir ve görev yaparlar.

İmplantlar ile ağrısız ve sizi diyet yapmaya zorlayan irritasyon problemi olmadan rahatça yemeniz ve çiğnemeniz sağlanır.

İmplantlar protez yapıştırıcısının kokusu ve tadından sizi kurtarır.

Proteziniz implanta bağlandığı zaman yapıştırıcıya ihtiyacınız kalmaz.

İmplantlar yediğiniz yemeklerden gerçek tat almanızı sağlar.

Ağzınız içerisini kaplayan plastik esaslı protezlerden sizi kurtararak doğal tat duyumlardan zevk almanızı sağlar.

Son olarak implantlar çene kemik yapınızı koruyarak yüz şeklinizin bozulmasını engeller. Kemik yapınızı bozan diş çekilmesi sonrası görülen kemik erimelerini azaltarak ya da engelleyerek sizi estetik tedaviden kurtarır.

İmplant tedavi aşamasında yapılan işlemler

Öncelikle gerekli tüm sterilizasyon işlemleri yapılır.

Bölge lokal anestezi ile tamamen uyuşturulur.

İmplant işeminin birinci aşamasında doğru cerrahi teknikler kullanılarak dişeti açılır ve implantlar genişlik ve uzunluğu kontrol edilerek çene kemiği içerisinde hazırlanan yuvaya yerleştirilir. Daha sonra diş eti kapatılarak 3 ila 6 ay aralığında olan iyileşme sürecine geçilir.

İkinci aşamada implant yapısı üzerine yeni diş ya da dişler yapılır. İmplantlar bu sayede tek diş, birden fazla diş eksikliği olduğu durumlarda ya da tamamen dişsiz ağızlarda doğal dişlerin yerini almış olurlar.

İmplant tedavisi pahalı mıdır ?
Başlangıçta dental implantlar pahalı bir tedavi izlenimi verir. Ancak, total protez ya da köprü tedavileri yerine daha uzun süreli, doğal ve sağlıklı sonuçlar verir. Böylece başlangıç olarak büyük bir yatırım yapmış olursunuz. Eğer ideal bir implant vakası adayı iseniz implantınız yıllarca sağlıklı size hizmet eder. İmplant uygulanan hastalar arasında yapılan bağımsız bir araştırmada görülmüştür ki; bu tedaviye ödenen her kuruş çok değerlidir ve aynı harcama ikinci kez yapılması gerekse bile hemen hemen bütün hastalar tereddütsüz bu tedaviyi yeniden yaptırırlar.

İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer ?
İmplant operasyonlarının günümüzde sadece 10 dakika içinde yapılması bile mümkün oluyor. Diş ve kemik yapınıza göre belirlenen operasyon şekline göre toplam süre değişir. Genelde birinci operasyondan sonraki 2.ayda işlem bitirilir. Bu süre zarfında geçici protezlerle normal günlük hayatınıza devam edebileceksiniz.

İmplant tedavisinden dan sonra
Ne istiyorsan onu ye! İmplantlarla birçok yiyeceği rahatlıkla yiyebiliriniz.
Güven ile gülümseyebilirsiniz.Kirlenmiş ya da eksik dişler görünüşünüzü bozar. İmplant destekli restorasyonlar kendinize güveninizi arttırır. Protezinizde düşme korkusu olmaksızın normal hayatınızı devam ettirebilirsiniz.
İmplantlar dişlerinizin stabilitesini ve retansiyonunu arttırır.